Kurs fotografii Rzeszów

fotograf RzeszówMarzysz o umiejętności robienia pięknych, niemalże artystycznych zdjęć, ale brakuje Ci warsztatu? Chcesz robić zdjęcia hobbystycznie, a może zostać profesjonalnym fotografem i zarabiać na sesjach? Jeśli przynajmniej jedna z odpowiedzi jest twierdząca, kurs fotografii studyjnej w Rzeszowie jest dla Ciebie. Na kursie nauczysz się obsługi sprzętu i podstaw fotografii

Fotografowanie to sztuka. Wykonanie dobrych zdjęć wymaga połączenia rzemieślniczego kunsztu i artystycznej wizji. Nie wystarczy jedynie nacisnąć spust migawki – fotografowanie to proces, na który składa się wiedza oraz praktyczne umiejętności.
 

Kurs fotograficzny jest przeznaczony dla osób, które:

 • interesują się fotografią i robią zdjęcia hobbystycznie;
 • stawiają pierwsze kroki w zawodzie fotografa.
 
 

Zdjęcie potrafi zrobić każdy, ale tylko nieliczni potrafią wykonać fotografie, które są naprawdę interesujące i zapadają w pamięć. Do zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa aż chce się wracać, bo są w nich zawarte emocje i niepowtarzalne chwile. Możesz stać się fotografem, który z gracją bawi się obrazem i komponuje perfekcyjne ujęcia – wystarczy tylko przejść solidne szkolenie. Kurs fotograficzny w Rzeszowie umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na wykonywanie atrakcyjnych i pomysłowych zdjęć.

 

Czego nauczysz się na kursie fotograficznym w Rzeszowie?

 

Podczas kursu dowiesz się, jak:

 • obsługiwać aparat fotograficzny i korzystać z jego wszystkich funkcji;
 • oddawać emocje i ważne momenty na zdjęciach;
 • znaleźć odpowiednią perspektywę i wykorzystać światło;
 • stosować reguły kompozycji;
 • dobierać kolory na zdjęciach i kadrować fotografie;
 • fotografować ludzi, zwierzęta, przedmioty i architekturę.

Ponadto dowiesz się, jak niwelować efekt zbyt czerwonych lub zbyt niebieskich zdjęć, jak uzyskać efekt rozmycia na fotografii, jak umiejętnie fotografować z lampą błyskową i w jaki sposób obrabiać zdjęcia. Podczas kursu fotograficznego omawiane są najważniejsze pojęcia takie jak światłocień, złota godzina, magiczna godzina, tło, wydruk, statyka i dynamika, kompozycja, złoty podział, perspektywa, linia i wiele innych. Znajomość tych pojęć da Ci podstawy teoretyczne, ale na kursie ogromna waga przywiązywana jest również do umiejętności praktycznych, bo to one są w zawodzie fotografa najważniejsze. Po kursie będziesz dysponować wiedzą, która pozwoli Ci wykonywać atrakcyjne zdjęcia w niemalże każdych warunkach, a dodatkowo robić to z łatwością i prawdziwą pasją.


Kurs fotografii studyjnej Termin 13-14 sierpień 2022 r  koszt kursu 980 złotych

Dzień 1.

 • 9.00. - 10.00 Analiza 3 najlepszych wybranych prac uczestników kursu wykonanych przed zajęciami.
 • 10.00 - 12.00 Omówienie trybów PSAM, migawka, przysłona, ISO, głębia ostrości - wpływ zależności na obraz fotograficzny.
 • 12.30 - 14.00 Podstawy kompozycji kadru, zasada trójpodziału i odstępstwa od tej reguły.
 • 14:00 - 16.00 Techniki fotograficzne - zapoznanie z oświetleniem studyjnym, zasadami bezpieczeństwa w studiu fotograficznym, omówienie rodzajów modyfikatorów i tego jakie dają efekty na przykładzie konkretnych zastosowań.
 • 16.00 - 18.00 Praca własna uczestników kursu z wykorzystaniem światła zastanego i blend.

 

Dzień 2.

 • 9.00 - 10.00 Praca z modelką / modelem. Jak prawidłowo komunikować się z osobą fotografowaną, aby zrobić jak najlepsze zdjęcia? Omówienie najczęściej popełnianych błędów przez fotografów.
 • 10.00 - 11.00 Sesja pokazowa przeprowadzona przez prowadzącego.
 • 11.00 - 14.00 Praca własna uczestników kursu w studiu fotograficznym pod okiem instruktora.
 • 14:30 - 16:00 Praca własna uczestników kursu w plenerze pod okiem instruktora.
 • 16.00 - 18.00 Selekcja zdjęć i podstawy post produkcji z wykorzystaniem prac uczestników.
 • 18.00 – Zakończenie kursu


Kadra kursu :
 


Krzysztof Bączkowski - Absolwent kierunku fotograficznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. od 2018r. prowadzi Rzeszowskie studio Skypeak.pl. Specjalizuje sie w fotografii studyjnej i portretowej. Na swoich mediach społecznościowych publikuje wiele ciekawych poradników dotyczących fotografii. Założyciel i obecny dyrektor Placówki Akademia Polska. Tener modułu "Własna Działalność" standardu VCC. Oprócz wiedzy z zakresu fotografii, posiada praktyczną wiedzę na temat zakładania, promowania i prowadzenia własnej działalności. 

  

 

 


 


Kamil Zieliński - 
- Od 10 lat specjalizuje się w fotografii studyjnej. Fotografia to jego pasja, praca, jedyne źródło dochodu i sposób postrzegania świata. W trakcie swojej kariery współpracował i uczył się fotografii portretowej od Radka Polaka, a także realizował kursy i warsztaty fotograficzne z Emilem Bilińskim czy Ignacym Tokarczykiem. Uczył fotografii w Szkole Policealnej EUREKA, współpracował z siecią szkół TEB EDUKACJA i prowadzi największe studio fotograficzne na Podkarpaciu Alchemia Światła. W swojej karierze dydaktycznej wyszkolił ponad 200 osób, a także był członkiem Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. W dziedzinie komercyjnych kampanii fotograficznych modowych i portretowych miał na koncie współpracę z takimi firmami jak WOJAS, MILO OF CLIMBING, COMBAT.pl, HELIKON TEX, MISTERO MILANO, DONEGAL, DISCOUNTERRA, LEE, WRANGLER. Zaprasza do fascynującego świata fotografii.
 

 

Na nurtujące Cię pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz ekspert. Wystarczy zadzwonić: Krzysztof Bączkowski Tel. 606 664 028

Uniwersalność formy kursu sprawia, że jest on polecany zarówno osobom, które traktują robienie zdjęć jako swoją pasję i z zapamiętaniem uzupełniają rodzinne albumy, jak i dla tych, dla których fotografowanie jest pracą. Szlifowanie umiejętności to w przypadku fotografii tak naprawdę jedyna droga do perfekcji, ale żeby było to osiągalne, nie można zapominać o wiedzy, która pozwala szybko dobrać odpowiednie metody i sprawić, że zdjęcia będę jedyne w swoim rodzaju.

Przykładowe filmy jednego z prowadzących: 
  


 


 

@krzysztof_baczkowski Trójpodział kompozycji obrazu. #fototips #jakrobięzdjęcia #tutorial #mobilephotography #cameratricks #phototrick #zdjeciatelefonem #fotografia #poradnikfotografa ♬ La Veillée - Yann Tiersen


@krzysztof_baczkowski Trójkąt ekspozycji - podstawy fotografii #photostudio #fototrik #jakrobięzdjęcia #fototips #fotoporady #fotografia #vlog #photo ♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show


@krzysztof_baczkowski ISO - podstawy fotografii #fotografia #jakrobięzdjęcia #fototips #fotoporady #fototrik #photostudio ♬ She Share Story (for Vlog) - 山口夕依


@krzysztof_baczkowski Czas naświetlania - podstawy fotografii. #fotoporady #jakrobięzdjęcia #jakrobiczdjecia #fototrik #fotografia #foto #photo #vlog ♬ Epic Music(863502) - Draganov89


@krzysztof_baczkowski Podstawy fotografii - Przysłona #fotografia #naukafotografii #kursfotografii #poradnikfotografa #fotograf #jakrobięzdjęcia #jakrobiczdjecia #jakrobiclepszezdjecia #fotografiacriativa #kursyfotografii #przysłona #głębiaostrości #przyslona #przyslonaaparatu ♬ Summer - Instrumental - Devinney


ZAPISZ SIĘ

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności