Kurs fotografii Rzeszów

fotograf RzeszówMarzysz o umiejętności robienia pięknych, niemalże artystycznych zdjęć, ale brakuje Ci warsztatu? Chcesz robić zdjęcia hobbystycznie, a może zostać profesjonalnym fotografem i zarabiać na sesjach? Jeśli przynajmniej jedna z odpowiedzi jest twierdząca, kurs fotografii studyjnej w Rzeszowie jest dla Ciebie. Na kursie nauczysz się obsługi sprzętu i podstaw fotografii

Fotografowanie to sztuka. Wykonanie dobrych zdjęć wymaga połączenia rzemieślniczego kunsztu i artystycznej wizji. Nie wystarczy jedynie nacisnąć spust migawki – fotografowanie to proces, na który składa się wiedza oraz praktyczne umiejętności.
 

Kurs fotograficzny jest przeznaczony dla osób, które:

 • interesują się fotografią i robią zdjęcia hobbystycznie;
 • stawiają pierwsze kroki w zawodzie fotografa.
 
 

Zdjęcie potrafi zrobić każdy, ale tylko nieliczni potrafią wykonać fotografie, które są naprawdę interesujące i zapadają w pamięć. Do zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa aż chce się wracać, bo są w nich zawarte emocje i niepowtarzalne chwile. Możesz stać się fotografem, który z gracją bawi się obrazem i komponuje perfekcyjne ujęcia – wystarczy tylko przejść solidne szkolenie. Kurs fotograficzny w Rzeszowie umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na wykonywanie atrakcyjnych i pomysłowych zdjęć.

 

Czego nauczysz się na kursie fotograficznym w Rzeszowie?

 

Podczas kursu dowiesz się, jak:

 • obsługiwać aparat fotograficzny i korzystać z jego wszystkich funkcji;
 • oddawać emocje i ważne momenty na zdjęciach;
 • znaleźć odpowiednią perspektywę i wykorzystać światło;
 • stosować reguły kompozycji;
 • dobierać kolory na zdjęciach i kadrować fotografie;
 • fotografować ludzi, zwierzęta, przedmioty i architekturę.

Ponadto dowiesz się, jak niwelować efekt zbyt czerwonych lub zbyt niebieskich zdjęć, jak uzyskać efekt rozmycia na fotografii, jak umiejętnie fotografować z lampą błyskową i w jaki sposób obrabiać zdjęcia. Podczas kursu fotograficznego omawiane są najważniejsze pojęcia takie jak światłocień, złota godzina, magiczna godzina, tło, wydruk, statyka i dynamika, kompozycja, złoty podział, perspektywa, linia i wiele innych. Znajomość tych pojęć da Ci podstawy teoretyczne, ale na kursie ogromna waga przywiązywana jest również do umiejętności praktycznych, bo to one są w zawodzie fotografa najważniejsze. Po kursie będziesz dysponować wiedzą, która pozwoli Ci wykonywać atrakcyjne zdjęcia w niemalże każdych warunkach, a dodatkowo robić to z łatwością i prawdziwą pasją.

Kurs prowadzi :
 

Kamil Zieliński -  - Od 10 lat specjalizuje się w fotografii studyjnej. Fotografia to jego pasja, praca, jedyne źródło dochodu i sposób postrzegania świata. W trakcie swojej kariery współpracował i uczył się fotografii portretowej od Radka Polaka, a także realizował kursy i warsztaty fotograficzne z Emilem Bilińskim czy Ignacym Tokarczykiem. Uczył fotografii w Szkole Policealnej EUREKA, współpracował z siecią szkół TEB EDUKACJA i prowadzi największe studio fotograficzne na Podkarpaciu Alchemia Światła. W swojej karierze dydaktycznej wyszkolił ponad 200 osób, a także był członkiem Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. W dziedzinie komercyjnych kampanii fotograficznych modowych i portretowych miał na koncie współpracę z takimi firmami jak WOJAS, MILO OF CLIMBING, COMBAT.pl, HELIKON TEX, MISTERO MILANO, DONEGAL, DISCOUNTERRA, LEE, WRANGLER. Zaprasza do fascynującego świata fotografii.


Kurs fotografii studyjnejTermin 28-29 maja 2022 r  koszt kursu 980 złotych

Dzień 1.

 • 9.00. - 10.00 Analiza 3 najlepszych wybranych prac uczestników kursu wykonanych przed zajęciami.
 • 10.00 - 12.00 Omówienie trybów PSAM, migawka, przysłona, ISO, głębia ostrości - wpływ zależności na obraz fotograficzny.
 • 12.30 - 14.00 Podstawy kompozycji kadru, zasada trójpodziału i odstępstwa od tej reguły.
 • 14:00 - 16.00 Techniki fotograficzne - zapoznanie z oświetleniem studyjnym, zasadami bezpieczeństwa w studiu fotograficznym, omówienie rodzajów modyfikatorów i tego jakie dają efekty na przykładzie konkretnych zastosowań.
 • 16.00 - 18.00 Praca własna uczestników kursu z wykorzystaniem światła zastanego i blend.

 

Dzień 2.

 • 9.00 - 10.00 Praca z modelką / modelem. Jak prawidłowo komunikować się z osobą fotografowaną, aby zrobić jak najlepsze zdjęcia? Omówienie najczęściej popełnianych błędów przez fotografów.
 • 10.00 - 11.00 Sesja pokazowa przeprowadzona przez prowadzącego.
 • 11.00 - 14.00 Praca własna uczestników kursu w studiu fotograficznym pod okiem instruktora.
 • 14:30 - 16:00 Praca własna uczestników kursu w plenerze pod okiem instruktora.
 • 16.00 - 18.00 Selekcja zdjęć i podstawy post produkcji z wykorzystaniem prac uczestników.
 • 18.00 – Zakończenie kursu

 

Na nurtujące Cię pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz ekspert. Wystarczy zadzwonić: Krzysztof Bączkowski Tel. 606 664 028

Uniwersalność formy kursu sprawia, że jest on polecany zarówno osobom, które traktują robienie zdjęć jako swoją pasję i z zapamiętaniem uzupełniają rodzinne albumy, jak i dla tych, dla których fotografowanie jest pracą. Szlifowanie umiejętności to w przypadku fotografii tak naprawdę jedyna droga do perfekcji, ale żeby było to osiągalne, nie można zapominać o wiedzy, która pozwala szybko dobrać odpowiednie metody i sprawić, że zdjęcia będę jedyne w swoim rodzaju.

Dysponujemy wypożyczalnią sprzętu na czas trwania kursu w bardzo okazyjnych cenach. Korpusy: Sony A7III oraz Sony A7RIV

Po zakończeniu kursu oraz zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymują zaświadczenia według wzorów Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN)

 

Miejsce kursu w Rzeszowie

 

Więcej informacji pod telefonem: 606 664 028

Miejsce: Rzeszowskie studio fotograficzne Skypeak, aleja Józefa Piłsudskiego 34

 

 

ZAPISZ SIĘ

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności