Szkolenie wysokościowe, kurs Alpinista Przemysłowy - poziom zaawansowany

 

Kurs alpinizmu przemysłowego przeznaczony jest dla doświadczonych pracowników wysokościowych, o potwierdzonych kwalifikacjach, poświadczających umiejętności i wiedzę z zakresu dostępu budowlanego i linowego. Kurs prowadzony jest w trybie weekendowym - II zjazdy. Na kursie poznasz wszystkie zaawansowane techniki linowe, szczegółowo zostanie przerobiony dostęp budowlany, ponadto usystematyzujesz umiejętności z zakresu ewakuacji z wysokości, oraz nabędziesz umiejętności z zakresu ratownictwa wysokościowego. W skład kursu pełnego wchodzi również kurs pierwszej pomocy przy upadkach z wysokości.

 
kurs alpinizmu przemysłowego

Nasze kurs wysokościowy skierowany jest do wszystkich osób które chciałyby podjąć pracę na wysokości, a także dla osób już pracujących, chcących usystematyzować posiadaną wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności niezbędne w tej branży. Specjalizujemy się w organizacji kursów dla klientów indywidualnych, oraz dla firm. Nasze doświadczenie potwierdzają referencje największych polskich firm, dla których organizujemy szkolenia. Nasza kadra to z kolei najbardziej doświadczeni instruktorzy, specjaliści d/s alpinizmu przemysłowego.

 

Masz wątpliwości i pytania?

 

 • Nie możesz zdecydować, którego organizatora kursu wybrać?
 • Zastanawiasz się nad wartością ofert? Błądzisz w ofertach?

Na nurtujące Cię pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz ekspert. Wystarczy zadzwonić: Krzysztof Bączkowski Tel. 606 664 028

 

Szkolenie wysokościowe - poziom zaawansowany Termin kwiecień/maj 2024 r. r

dzień pierwszy – 8.00– 16.00 wykłady, część teoretyczna.

dzień drugi – 8:00 – 16:00 zajęcia praktyczne na hali, praktyka na konstrukcjach.

dzień trzeci – 8:00 – 16:00 praktyka na dużych wysokościach, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, praktyka na konstrukcjach pod dachem.

dzień czwarty – 8:00 – 16:00 praktyka na dużych wysokościach, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, praktyka na konstrukcjach pod dachem.

kurs alpinisty przemysłowego rzeszówProgram kursu wysokościowego zaawansowanego zawiera następujące moduły:
 • Rys historyczny alpinizmu przemysłowego,
 • Szczegółowe omówienie przepisów BHP oraz aktów prawnych dotyczących wykonywania pracy na wysokości,
 • Ocena ryzyka zawodowego-zawód alpinista przemysłowy,
 • Dostęp budowlany a dostęp linowy,
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna – zasady udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem upadków z wysokości,
 • Nauka wiązania węzłów (półwyblinka, wyblinka, skrajny tatrzański, prusik, bloker, stoper francuski, flagowy, garda) oraz ich zastosowanie,
 • Dostęp budowlany – charakterystyka metody, zestawienie kompletów do pracy, stabilizacja drabin, praca na rusztowaniach, podnośnikach, drabinach, dachach płaskich, masztach, komi­nach itp.-ćwiczenia doskonalące technikę poruszania się,
 •  
 • Budowa stanowisk przy pomocy dotychczas poznanych technik –urządzenia kotwiczące PN-EN 795, węzły,
 • Dostęp linowy- charakterystyka metody(zestawienie kompletów do pracy, praca w podwieszeniu, podchodzenie na przyrządach, techniki mieszane),
 • Techniki sztucznych ułatwień,
 • Ratownictwo (procedury ratownicze, autoratownictwo, dostarczenie poszkodowanego w bezpieczne miejsce z użyciem układów wyciągowych oraz układów do opuszczania),
 • Ćwiczenia utrwalające w technikach poruszania się w dostępie budowlanym oraz linowym, techniki mieszane, ratownictwo,
 •  
 • Egzamin teoretyczny,
 • Egzamin praktyczny,

Co otrzymasz w ramach kursu alpinisty przemysłowego?

kurs alpninizm przemysłowy rzeszów 
 • Po zakończeniu kursu oraz zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymują zaświadczenia według wzorów Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN),
 • Na życzenie klienta, zorganizujemy kurs w dowolnej miejscowości oraz dogodnym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny.

 

alpinizm przemysłowy
 

Czego nauczysz się podczas kursu alpinizmu przemysłowego?

Biorąc udział w skursie alpinistycznym najpierw poznasz podstawy prawne dotyczące wykonywania prac na wysokości, czynniki ryzyka związane z upadkiem z wysokości oraz środki ochrony indywidualnej przed upadkiem. Po części teoretycznej przyjdzie czas na naukę wiązania podstawowych węzłów, budowania stanowisk roboczych i asekuracyjnych, nauki poruszania się po asekuracji poziomej i pionowej.

Prócz tego zostanie poruszona tematyka dostępu budowlanego, a w tym ćwiczenia doskonalące technikę poruszania się a także ratownictwo w miejscu pracy z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu pracownika. Po ukończeniu szkolenia kursant podchodzi do egzaminu teoretycznego w formie testu a także egzaminu praktycznego z zakresu systemów bezpiecznej pracy na wysokości. Zdanie egzaminu jest równoznaczne z otrzymaniem uprawnień do pracy.

alpinista przemysłowy kurs
 

Miejsce kursu w Rzeszowie

Harmonogram zjazdów:

Rozpoczęcie Kursu termin wrzesień/ październik 2023 r

dzień pierwszy – 8.00– 16.00. wykłady, część teoretyczna.

dzień drugi – 8:00 – 16:00 praktyka na konstrukcjach.

dzień trzeci – 8:00 – 16:00 praktyka na dużych wysokościach.

dzień trzeci – 8:00 – 16:00 praktyka na dużych wysokościach

 

Alpinista przemysłowy poziom zaawansowany

Cena : 2900 zł

 

Więcej informacji pod telefonem: 608 036 608

Miejsce: Rzeszowska Akademia Sportu, ul. Poniatowskiego 13a

  

Kurs alpinistyczny – wymagania

By przystąpić do kursu na alpinistę przemysłowego, należy mieć przede wszystkim ukończone 18 lat i nie posiadać żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości, które mogłyby uniemożliwić kandydatowi wykonywanie tego zawodu. Przykładowe schorzenia, wykluczające zarówno z kursu jak i pracy na wysokości to m.in. choroby serca, wysokie ciśnienie, epilepsja czy też cukrzyca.

Dla kogo szkolenie z alpinizmu przemysłowego?

Idealny kandydat na alpinistę przemysłowego powinien być przede wszystkim sprawny fizycznie, i co bardzo ważne wytrzymały psychiczne. Ponadto potencjalny alpinista musi także doskonale znosić skrajne warunki atmosferyczne, takie jak np. mróz, chłodny wiatr, deszcz, czy bardzo wysoka temperatura powietrza w okresie letnim.

 

Kadra szkoleniowa

 

Robert Szumiec

Jenen z najbardziej doświadczonych Instruktorów w Polsce. Instruktor Organizacji Techników Dostępu Linowego, Instruktor alpinizmu przemysłowego PZAP, IRATA Level 3 Supervisor, Instruktor wspinaczki sportowej oraz licencjonowany instruktor wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.

kurs alpninizm przemysłowy
 

Zobacz profil Pana Roberta Szumca

 

Sławomir Suwaj

Specjalista d/s alpinizmu przemysłowego, Instruktor Alpinizmu Przemysłowego PZAP, Absolwent Uniwersytetu Rolniczego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA, Przewodnik Górski Kraków SKPG, Ratownik przedmedyczny po szkoleniu KPP

kurs alpninizm przemysłowy
 

Zobacz profil Sławomira Suwaja

 

 

 

 
 

 

ZAPISZ SIĘ

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności