Szkolenie Wysokościowe, Kurs Alpinista Przemysłowy - poziom podstawowy

 

Postępujący, intensywny rozwój technologii i budownictwa, sprawił, że każdego roku powstają nowe, niekiedy stosunkowo niebezpieczne zawody. Jednym ze zdecydowanie najtrudniejszych do wykonywania i zarazem zawodów bardzo ryzykownych, jest alpinizm przemysłowy. Prace wysokościowe wiążą się z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz obowiązkami, podczas wykonywania których pracownik nie może sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd lub chwilę zamyślenia.

Ze względu na trudny charakter pracy alpinisty przemysłowego, doświadczenie w tym sektorze zatrudnienia jest bardzo mile widziane. Nie jest to jednak wymogiem koniecznym do podjęcia pracy, w przeciwieństwie do posiadania odpowiednich uprawnień. Potencjalny kandydat na alpinistę przemysłowego musi koniecznie ukończyć szkolenie wysokościowe i co więcej zdać egzamin. Czy warto? Najlepiej chyba odda to fakt, że lista zleceń dla alpinistów przemysłowych jest stosunkowo długa i stale się powiększa.

 
szkolenie wysokościowe

Nasze szkolenie wysokościowe skierowany jest do wszystkich osób które chciałyby podjąć pracę na wysokości, a także dla osób już pracujących, chcących usystematyzować posiadaną wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności niezbędne w tej branży. Specjalizujemy się w organizacji kursów dla klientów indywidualnych, oraz dla firm. Nasze doświadczenie potwierdzają referencje największych polskich firm, dla których organizujemy szkolenia. Nasza kadra to z kolei najbardziej doświadczeni instruktorzy, specjaliści d/s alpinizmu przemysłowego.

 

Masz wątpliwości i pytania?

 

 • Nie możesz zdecydować, którego organizatora kursu wybrać?
 • Zastanawiasz się nad wartością ofert? Błądzisz w ofertach?

Na nurtujące Cię pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz ekspert. Wystarczy zadzwonić: Krzysztof Bączkowski Tel. 606 664 028

 

Szkolenie wysokościowe - poziom podstawowy  Terminy:  27-28 lipiec 2024 r. kolejny 07-08 wrzesień 2024 r..

dzień pierwszy – 8:30 – 18:00 wykłady, część teoretyczna, praktyka na konstrukcjach.

dzień drugi – 8:30 – 16:30 praktyka na dużych wysokościach.

trener personalny rzeszówProgram kursu wysokościowego podstawowego zawiera następujące moduły:
 • Podstawy prawne dotyczące wykonywania pracy na wysokości, pn-en, czynniki ryzyka występujące w czasie upadku z wysokości, środki ochrony indywidualnej chroniące przed upadkiem z wysokości
 • Nauka wiązania podstawowych węzłów(ósemka, Ósemka powrotna, uszy królika, motyl alpejski, zderzakowy) oraz ich zastosowanie.
 • Budowa stanowisk roboczych i asekuracyjnych (punkty kotwiczące pn- en 795 , liny statyczne pn -en1891 typ a , zatrzaśniki pn- en 362, węzły)
 • Zakładanie asekuracji oraz nauka poruszania się po asekuracji poziomej,
 • Zakładanie asekuracji, oraz nauka poruszania się po asekuracji pionowej – zjazd, podchodzenie,
 • Powtórzenie opanowanego materiału oraz technik poruszania się po asekuracjach pionowych oraz poziomych,
 • Dostęp budowlany – charakterystyka metody, zestawienie kompletów do pracy, ćwiczenia doskonalące technikę poruszania się.
 • Ratownictwo w miejscu pracy z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu pracownika- zwózka poszkodowanego.
 • Likwidacja systemu asekuracji – „zjazd złodziejski”
 • Budowa prostego układu wyciągowego oraz jego praktyczne zastosowanie
 • Egzamin teoretyczny w formie testu,
 • Egzamin praktyczny z zakresu systemów bezpiecznej pracy na wysokości.

 

Rodzaje kursów alpinista przemysłowy:

 

 • Dostęp budowlany - podstawowy – 8h
 • Dostęp budowlany – kurs asekuracji i ochrony przed upadkiem z wysokości – 16 h
 • Alpinista Przemysłowy – poziom podstawowy – 20 h zaświadczenie MEN
 • Alpinista Przemysłowy – pełny – 40 h zaświadczenie MEN (tylko dla które ukończyły kurs podstawowy)
 


Co otrzymasz w ramach szkolenia wysokościowego?

szkolenie wysokościowe rzeszów 
 • Po zakończeniu kursu oraz zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymują zaświadczenia według wzorów Ministerstwa Edukacji Narodowej(MEN),
 • Na życzenie klienta, zorganizujemy kurs w dowolnej miejscowości oraz dogodnym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny.

 

szkolenie na wysokości
 

Czego nauczysz się podczas szkolenia wysokościowego?

Biorąc udział w szkoleniu wysokościowym najpierw poznasz podstawy prawne dotyczące wykonywania prac na wysokości, czynniki ryzyka związane z upadkiem z wysokości oraz środki ochrony indywidualnej przed upadkiem. Po części teoretycznej przyjdzie czas na naukę wiązania podstawowych węzłów, budowania stanowisk roboczych i asekuracyjnych, nauki poruszania się po asekuracji poziomej i pionowej.

Prócz tego zostanie poruszona tematyka dostępu budowlanego, a w tym ćwiczenia doskonalące technikę poruszania się a także ratownictwo w miejscu pracy z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu pracownika. Po ukończeniu szkolenia kursant podchodzi do egzaminu teoretycznego w formie testu a także egzaminu praktycznego z zakresu systemów bezpiecznej pracy na wysokości. Zdanie egzaminu jest równoznaczne z otrzymaniem uprawnień do pracy.

kurs wysokościowy
 

Miejsce kursu w Rzeszowie

Harmonogram zjazdów:

Rozpoczęcie Kursu: 27-28 lipiec 2024 r. kolejny 07-08 wrzesień 2024 r..

dzień pierwszy – 8:30 – 18:00 wykłady, część teoretyczna, praktyka na konstrukcjach.

dzień drugi – 8:30 – 16:00 praktyka na dużych wysokościach.

 

SZKOLENIE WYSOKOŚCIOWE - Alpinista przemysłowy poziom podstawowy

Cena : 1490 zł

 

Więcej informacji pod telefonem: 608 036 608

Miejsce: Rzeszowska Akademia Sportu, ul. Poniatowskiego 13a

 

Szkolenie wysokościowe, Kurs alpinistyczny – wymagania

By przystąpić do kursu na alpinistę przemysłowego, należy mieć przede wszystkim ukończone 18 lat i nie posiadać żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości, które mogłyby uniemożliwić kandydatowi wykonywanie tego zawodu. Przykładowe schorzenia, wykluczające zarówno z kursu jak i pracy na wysokości to m.in. choroby serca, wysokie ciśnienie, epilepsja czy też cukrzyca.

Dla kogo szkolenie z alpinizmu przemysłowego?

Idealny kandydat na alpinistę przemysłowego powinien być przede wszystkim sprawny fizycznie, i co bardzo ważne wytrzymały psychiczne. Ponadto potencjalny alpinista musi także doskonale znosić skrajne warunki atmosferyczne, takie jak np. mróz, chłodny wiatr, deszcz, czy bardzo wysoka temperatura powietrza w okresie letnim.

 

Kadra szkoleniowa

 

Robert Szumiec

Jenen z najbardziej doświadczonych Instruktorów w Polsce. Instruktor Organizacji Techników Dostępu Linowego, Instruktor alpinizmu przemysłowego PZAP, IRATA Level 3 Supervisor, Instruktor wspinaczki sportowej oraz licencjonowany instruktor wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.

szkolenie wysokościowe rzeszów
 

Zobacz profil Pana Roberta Szumca

 

Sławomir Suwaj

Specjalista d/s alpinizmu przemysłowego, Instruktor Alpinizmu Przemysłowego PZAP, Absolwent Uniwersytetu Rolniczego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA, Przewodnik Górski Kraków SKPG, Ratownik przedmedyczny po szkoleniu KPP

szkolenie wysokościowe
 

Zobacz profil Sławomira Suwaja

 

 

ZAPISZ SIĘ

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności