Postępujący, intensywny rozwój technologii i budownictwa, sprawił, że każdego roku powstają nowe, niekiedy stosunkowo niebezpieczne zawody. Jednym ze zdecydowanie najtrudniejszych do wykonywania i zarazem zawodów bardzo ryzykownych, jest alpinizm przemysłowy. Prace wysokościowe wiążą się z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz obowiązkami, podczas wykonywania których pracownik nie może sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd lub chwilę zamyślenia. Szkolenia nasze są również dostosowane dla służb mundurowych (Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Wojsko)
Ze względu na trudny charakter pracy alpinisty przemysłowego, doświadczenie w tym sektorze zatrudnienia jest bardzo mile widziane. Nie jest to jednak wymogiem koniecznym do podjęcia pracy, w przeciwieństwie do posiadania odpowiednich uprawnień. Potencjalny kandydat na alpinistę przemysłowego musi koniecznie ukończyć szkolenie wysokościowe i co więcej zdać egzamin. Czy warto? Najlepiej chyba odda to fakt, że lista zleceń dla alpinistów przemysłowych jest stosunkowo długa i stale się powiększa.
Nasze szkolenie wysokościowe skierowany jest do wszystkich osób które chciałyby podjąć pracę na wysokości, a także dla osób już pracujących, chcących usystematyzować posiadaną wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności niezbędne w tej branży. Specjalizujemy się w organizacji kursów dla klientów indywidualnych, oraz dla firm. Nasze doświadczenie potwierdzają referencje największych polskich firm, dla których organizujemy szkolenia. Nasza kadra to z kolei najbardziej doświadczeni instruktorzy, specjaliści d/s alpinizmu przemysłowego.
Masz wątpliwości i pytania?
Na nurtujące Cię pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz ekspert. Wystarczy zadzwonić: Krzysztof Bączkowski Tel. 606 664 028
dzień pierwszy – 8:30 – 18:00 wykłady, część teoretyczna, praktyka na konstrukcjach.
dzień drugi – 8:30 – 16:30 praktyka na dużych wysokościach.
![]() | Program kursu wysokościowego podstawowego zawiera następujące moduły:
|
Rodzaje kursów alpinista przemysłowy:
![]() |
|
Biorąc udział w szkoleniu wysokościowym najpierw poznasz podstawy prawne dotyczące wykonywania prac na wysokości, czynniki ryzyka związane z upadkiem z wysokości oraz środki ochrony indywidualnej przed upadkiem. Po części teoretycznej przyjdzie czas na naukę wiązania podstawowych węzłów, budowania stanowisk roboczych i asekuracyjnych, nauki poruszania się po asekuracji poziomej i pionowej.
Prócz tego zostanie poruszona tematyka dostępu budowlanego, a w tym ćwiczenia doskonalące technikę poruszania się a także ratownictwo w miejscu pracy z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu pracownika. Po ukończeniu szkolenia kursant podchodzi do egzaminu teoretycznego w formie testu a także egzaminu praktycznego z zakresu systemów bezpiecznej pracy na wysokości. Zdanie egzaminu jest równoznaczne z otrzymaniem uprawnień do pracy.
Rozpoczęcie Kursu: 26-27 kwietnia 2025 r. kolejny 17-18 maja 2025 r.
dzień pierwszy – 8:30 – 18:00 wykłady, część teoretyczna, praktyka na konstrukcjach.
dzień drugi – 8:30 – 16:00 praktyka na dużych wysokościach.
SZKOLENIE WYSOKOŚCIOWE - Alpinista przemysłowy poziom podstawowy
Cena : 1490 zł
Więcej informacji pod telefonem: 608 036 608
Miejsce: Rzeszowska Akademia Sportu, ul. Poniatowskiego 13a
By przystąpić do kursu na alpinistę przemysłowego, należy mieć przede wszystkim ukończone 18 lat i nie posiadać żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości, które mogłyby uniemożliwić kandydatowi wykonywanie tego zawodu. Przykładowe schorzenia, wykluczające zarówno z kursu jak i pracy na wysokości to m.in. choroby serca, wysokie ciśnienie, epilepsja czy też cukrzyca.
Idealny kandydat na alpinistę przemysłowego powinien być przede wszystkim sprawny fizycznie, i co bardzo ważne wytrzymały psychiczne. Ponadto potencjalny alpinista musi także doskonale znosić skrajne warunki atmosferyczne, takie jak np. mróz, chłodny wiatr, deszcz, czy bardzo wysoka temperatura powietrza w okresie letnim.
Robert Szumiec
Jenen z najbardziej doświadczonych Instruktorów w Polsce. Instruktor Organizacji Techników Dostępu Linowego, Instruktor alpinizmu przemysłowego PZAP, IRATA Level 3 Supervisor, Instruktor wspinaczki sportowej oraz licencjonowany instruktor wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.
Zobacz profil Pana Roberta Szumca
Sławomir Suwaj
Specjalista d/s alpinizmu przemysłowego, Instruktor Alpinizmu Przemysłowego PZAP, Absolwent Uniwersytetu Rolniczego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA, Przewodnik Górski Kraków SKPG, Ratownik przedmedyczny po szkoleniu KPP
Zobacz profil Sławomira Suwaja