Kadra

Gabriel Szajna

Gabriel Szajna

Ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie kierunek rehabilitacja ruchowa oraz w AWF w Katowicach - trenerski, posiada uprawnienia trenera klasy mistrzowskiej w szermierce.

Staż naukowy odbył w ośrodkach rehabilitacji w Austrii. Trener szermierki w klubach: KKS Kraków i Karpaty Krosno, obecnie w klubie UKS Sokolik Krosno. Wychował medalistów mistrzostw Polski w szpadzie, uczestników Pucharów Świata i Mistrzostw Świata w szermierce. Przewodniczący komisji szermierki Stowarzyszenia Idokan Polska, członek Zarządu Wojewódzkiego Podkarpackiego Okręgowego Związku Szermierczego, trener koordynator szermierki województwa podkarpackiego.

Autor publikacji z zakresu sportów walki, gimnastyki korekcyjnej oraz z odnowy biologicznej sportowców. Adiunkt w Uniwersytecie Rzeszowskim, opublikował monografię: Sporty walki na Podkarpaciu w latach 1945-1989. Zainteresowania: historia szermierki, gimnastyka korekcyjna i odnowa biologiczna sportowców. Posiada uprawnienia instruktorskie w zakresie narciarstwa zjazdowego i kajakarstwa klasycznego. Prowadzi zajęcia z diagnozowania postawy ciała, podstaw masażu, odnowy biologicznej i masażu w sporcie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności