Trening siłowy dla kobiet

Trening siłowy dla kobiet

W dzisiejszym artykule opiszę korzyści płynące z wykonywania treningu siłowego przez kobiety. Mam nadzieję że moje argumenty Was przekonają :)

Na początek chcę zaznaczyć skąd pomysł na taki artykuł  Otóż kobiety panicznie boją się wykonywania treningu siłowego. Kojarzą sztangę i ciężary z mężczyznami, w większości z kulturystami. Jeżeli nawet dadzą się namówić na przejście z sali fitness do pomieszczenia z "żelastwem" to zazwyczaj łapią się za maszyny, lub pustą sztangę robiąc 30 powtórzeń na serię , bo przecież ciężary nie są dla mnie. Od razu powiem " Ciężary są właśnie dla Ciebie". Zazwyczaj płeć piękna pragnie mieć jędrne, okrągłe pośladki, zgrabne nogi itp. Czym są pośladki ? Pośladki są to mięśnie takie same jak te na plecach czy ramionach czyli mięśnie, które tak bardzo panowie chcą rozwinąć, rozbudować przez ciężkie treningi siłowe. Skoro panowie mogą rozwinąć je przez owe treningi, to dlaczego panie mają to robić w inny sposób? Nasze organizmy funkcjonują tak samo i potrzebują dokładnie tego samego bodźca do rozwoju. Kobiety nieświadomie obierają sobie za wzór idealny jakąś osobę , nie mając pojęcia że ta piękna figura jest wypracowana ciężkimi treningami z ciężarami. Muszę jeszcze zaznaczyć że trening powinien składać się również z ćwiczeń na górę ciała. Wracając do stwierdzenia: kobieta + trening siłowy = 120 kilogramowy kulturysta . Możecie spać spokojnie wasza genetyka i budowa anatomiczna uniemożliwia wam dojście do takiej sylwetki  Natomiast umożliwia wam zbudowanie pięknych nóg, jędrnych pośladków, ramion na których nie będzie obwisłej skóry, gdyż mięśnie ją naprężą oraz wiele innych korzyści.

Jak powinien wyglądać taki trening?

Tak samo jak w przypadku mężczyzn, nasze mięśnie najchętniej będą się rozbudowywać przy bazowych ćwiczeniach takich jak przysiad, podciąganie na drążku, martwy ciąg itd. Druga ważna sprawa: Używanie wolnych ciężarów, czytać sztanga i obciążenie , nie maszyny i linki. Zakres powtórzeń powinien oscylować w zakresie 6-12 do 15 max . Robienie większej ilości powtórzeń prędzej pozbawi nas mięśni niż je rozbuduje (są wyjątki). Jeżeli chodzi o dobieranie ciężaru musi być on w granicy 75-85% maksymalnego (około) . Nie bójcie się zmęczyć i użyć siły, czy zwiększać ciężar z sesji na sesję aby robić progres. Teraz idziemy krok dalej: konkretniej cel treningowy. Tutaj znowu tak samo panie jak i panowie powinny przeplatać cykle redukcji (rzeźby, jak zwał tak zwał) i masy. Masa to dla kobiet niemiłe słowo, lecz chodzi tutaj o odpowiednie ukierunkowanie diety aby stworzyć środowisko do rozrostu mięśni (więcej informacji znajdziecie w poprzednim artykule "rola odżywiania w dążeniu do wymarzonej sylwetki").

Teraz przedstawię konkrety, czyli co daje nam trening siłowy 
- spala o wiele więcej kalorii niż zwykłe cardio; 
- im większa masa mięśniowa tym lepszy metabolizm, i lepsze spalanie tkanki tłuszczowej;
- O wiele lepsza estetyka sylwetki (samo schudnięcie nie da nam pięknego ciała, gdyż brak masy mięśniowej może się przyczynić nawet do pogorszenia wyglądu po cyklu redukcyjnym);
-spowalnia procesy starzenia ;
-są włókna mięśniowe, które TYLKO dzięki treningowi siłowemu rozrastają się; 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności