Dlaczego warto korzystać z usług trenera?

Dlaczego warto korzystać z usług trenera?

Zastanawiacie się po co wam trener personalny? Przeczytajcie mój artykuł! Wszystko dokładnie przedstawię wam w podpunktach.

1.Motywacja 
2.Plan treningowy 
3.Plan żywieniowy 
4.Trening pod okiem specjalisty 
5.Stały kontakt z osobą która odpowie na wiele pytań związanych z treningiem i rozwieje wiele wątpliwości . 

Ad.1 
Myślę, że w tym przypadku nie trzeba wiele opisywać. Każdy z nas czasami ma gorsze dni, ma wątpliwości czy jest sens w tym co robię czy odpuścić dzisiaj trening, może skończę wcześniej, chyba nie dam rady zrobić więcej powtórzeń, dalej nie przebiegnę. To właśnie trener pokaże Wam, że dasz radę i, że warto włożyć w to jeszcze odrobinę wysiłku, a wtedy sam zobaczysz, że to wszystko ma sens  Faktem, że trening z drugą osobą jest bardziej efektowny, każdy z nas podświadomie chce przy drugiej osobie pokazać się z jak najlepszej strony . 

Ad. 2. 
Zanim dostaniesz jakikolwiek plan działania, pójdziesz na trening, czeka Cię rozmowa z Twoim trenerem. Po co ta rozmowa? A po to, żeby Twój trener dokładnie Cię wysłuchał i poznał Twoje potrzeby, a plan był idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i celów. Gdy ściągniesz gotowca z Internetu, lub dostaniesz plan od kolegi, z którego sam korzysta niestety nikt Cię nie wysłucha i nie zrobi tego tak dobrze jak zrobi to trener. 

Ad. 3
Odżywianie. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jest to ważna kwestia w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Dlaczego? Dlatego, że to właśnie przez to jak będziemy jeść ukierunkujemy swój cel. Działa to tak : 
-Jeżeli będziemy jedli mniej niż nasz organizm spala w ciągu dnia , zrzucimy zbędne kilogramy;
-Jeżeli będziemy jedli więcej niż nasz organizm potrzebuje zaczniemy budować mięśnie i nabierać na wadze;
Wydaje się, że to nic trudnego. Chcesz schudnąć jedz mało, chcesz przytyć jedz dużo. Ale niestety to nie tak wygląda. Jeżeli zaczniemy jeść za mało nasz organizm zauważy, że chcemy go oszukać i pozbyć się zapasowej energii przez co od razu zacznie się bronić i nici z efektów . W drugą stronę: jeżeli tych kalorii będzie o wiele za dużo to efekt będzie taki, że nabierzemy samej tkanki tłuszczowej zamiast upragnionych mięśni. Sami widzicie, że głodówka to nie jest dobry pomysł na dłuższą metę. Dlatego w tym przypadku trener wyliczy dokładną ilość kalorii jaką musisz jeść, ułoży dokładny jadłospis dzięki, któremu uzyskasz najlepsze efekty 

Ad. 4
W tym przypadku nie tylko chodzi o motywację, ale również o to jak dobrze wykonać ćwiczenie .Tak naprawdę uczenie się z filmików nagranych przez "specjalistów", które znajdziemy w Internecie to nie jest do końca dobry pomysł. Może wizualnie zobaczymy jak wykonać ćwiczenie, ale jest wiele szczegółów, których nie znajdziemy w tych nagraniach. Oprócz tego osoba, która owe filmy nagrywa nie stanie przy was i nie pokaże dokładnie w którym momencie robimy błędy, nie poprawi nas i nie ustrzeże od kontuzji  Także postawmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. 

Ad. 5 
Tu napiszę krótko i na temat. Na 100% masz setki pytań, które Cię gnębią a nie wiesz gdzie szukać na nie odpowiedzi. Twój trener jest zawsze w gotowości aby na nie odpowiedzieć smiley

Myślę, że tyle argumentów wystarczy, by pokazać jak ważną rolę pełni trener. Wiele innych informacji zasięgniecie bezpośrednio po kontakcie ze mną 
Na moim fanpage'u będą pojawiać się takie mini artykuły co jakiś czas, mam nadzieję, że taka forma Wam się spodoba ! Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Paweł Borek- trener personalny.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności