Trener personalny – czym się zajmuje i jak można nim zostać?

Trener personalny  – czym się zajmuje i jak można nim zostać?

Według wielu zawód trenera personalnego to zawód stosunkowo tajemniczy, choć jednocześnie z usług trenerów osobistych zdaje się korzystać coraz więcej osób. Poszerza się także grono osób tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zawodzie.

Na czym polega ta praca i jak zdobyć wiedzę, która okaże się później nieoceniona? Sprawdźmy.

Zawód trenera personalnego – na czym dokładnie polega?

Trener osobisty to nie tylko osoba, która opracowuje trening i nadzoruje wykonywanie ćwiczeń. Do jego zadań należy także m.in. zaplanowanie diety oraz odpowiednia motywacja podopiecznego. Podstawowym zadaniem trenera jest bowiem pomoc klientowi w tym, by uzyskał postawione sobie cele. Tak więc niezależnie od tego, czy będzie to zrzucenie wagi, czy też wymodelowanie ciała – Waszym zadaniem będzie doprowadzenie klienta właśnie do tego celu.
Uwaga: Poprawne wykonywanie ćwiczeń to bardzo istotna kwestia podczas każdego treningu. Niewłaściwy trening nie tylko przyniesie gorsze efekty ale także może doprowadzić do problemów ze zdrowiem. Dlatego bardzo ważne jest, by wymagać tego od klienta.

Pytania, które musi zadać każdy trener

Praca trenera personalnego to nie tylko układanie diety, planu treningowego i nadzorowanie ćwiczeń. Nie zapominajcie, że po drugiej stronie stoi człowiek. Dlatego trener, zanim cokolwiek ułoży i zaplanuje, musi skonsultować z klientem różne rzeczy. Co istotne ma to duży wpływ na kształtowanie się dalszego projektu współpracy z danym klientem. 

Jak zostać trenerem osobistym?

Co prawda, by zostać trenerem osobistym nie trzeba kończyć żadnej szkoły, ale prowadzone jest coraz więcej kursów, które pozwalają adeptowi odpowiednio przygotować się do tej pracy – zarówno z punktu widzenia fizycznego, tj. rodzaje i poprawność wykonywania ćwiczeń, jak i układania planów dietetycznych oraz budowania własnej marki na rynku. Najważniejsze jest w końcu jak zawsze połączenie wiedzy i praktyki, a to odpowiedni kurs Wam zagwarantuje.
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności