Top 4 powodów dla których warto zrobić kurs na trenera personalnego

Top 4 powodów dla których warto zrobić kurs na trenera personalnego

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy warto skorzystać z kursu na trenera personalnego to dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych rad, dzięki którym decyzja będzie znacznie łatwiejsza.

Dlaczego warto zrobić taki kurs? Poniżej 4 najważniejsze powody:

Teoretycznie temat można by poszerzyć i dodać wiele innych powodów, dla których warto zapisać się na kurs. W tym artykule znalazły się jednak te najważniejsze, nie tylko w podjęciu decyzji ale także z punktu widzenia tego zawodu.

Nabieranie praktyki i wyzbycie się błędów

Wiedza książkowa to jedno. Niestety nawet najlepsze kursy i szkolenia na papierze czy też przed monitorem nic nie dadzą bez nabycia odpowiednich umiejętności praktycznych. Kurs pozwala doskonale zastosować teorię w praktyce. Nowo zdobyta wiedza jest kontrolowana przez specjalistów a wszelkie błędy natychmiast korygowane. Pozostaje więc jedynie doskonalić warsztat. Ponadto na tym etapie przekonasz się także jakie błędy najczęściej popełniają podopieczni trenerów i jak ich korygować.

Praca w zawodzie

Rynek Fitness, co tu dużo mówić, jest bardzo chłonny. Klubów fitness przybywa każdego roku, a klienci coraz częściej korzystają z usług trenerów personalnych. Nie oznacza to jednak, że łatwo dostać tego typu pracę. Kurs pozwala natomiast nawiązać sporo znajomości, dzięki czemu z takim zapleczem jest znacznie łatwiej.

Rozmowa kwalifikacyjna na trenera

Potencjalny pracodawca zupełnie inaczej patrzy na osoby, które przebyły kurs przygotowawczy na trenera personalnego. Oczywiście ważne jest także doświadczenie i praktyka, ale zdecydowanie większe szanse na pracę ma osoba, która kurs przebyła niż np. samozwańczy trener, który szkolił się przy pomocy książek i filmików.

Budowanie marki trenera osobistego

Kurs nie tylko przygotowuje do pracy z ludźmi ale także zwraca uwagę na wszelkie aspekty budowania marki trenera. Nauczysz się jak przedstawiać się w sieci – social media, fora dyskusyjne i generalnie wszelkie sposoby promowania siebie jako trenera personalnego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności