Nordic Walking – rola instruktora w nauce aktywności ruchowej

Nordic Walking – rola instruktora w nauce aktywności ruchowej

Nordic Walking wpisało się już na stałe w kanony polskiej aktywności ruchowej. Regularne chodzenie z kijkami to nie tylko forma relaksu ale przede wszystkim aktywności fizycznej, która poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Ponadto Nordic Walking doskonale wpływa również na ruchomość stawów. Każdy może uprawiać ten sport, niezależnie od wieku. Bardzo istotna okaże się jednak technika. Jedynie poprawnie wykonywany spacer z kijkami będzie bezpieczną formą aktywnego wypoczynku, korzystnego dla zdrowia. Nie bez powodu więc organizowanych jest coraz więcej kursów na instruktora Nordic Walking, którzy uczą tej aktywności ruchowej od podstaw.

Odpowiednia technika to podstawa

Dlaczego warto zostać instruktorem Nordic Walking? Cóż, według statystyk ta forma rekreacji uprawia jest już przez ponad 3 miliony Polaków. Ponadto nie da się ukryć, że grono zwolenników treningu z kijkami wzrasta z roku na rok. Mimo że ta forma rekreacji nie należy do skomplikowanych, to jednak pierwsze kroki w Nordic Walking zaleca się stawiać pod okiem właśnie instruktora. Wzrasta więc także zapotrzebowanie na ten zawód.

Prawidłowa technika może okazać się trudna do opanowania w pojedynkę lub przy użyciu filmików z Internetu. By wyrobić odpowiedni nawyk ruchowy, trenujący musi być już od pierwszych chwil korygowany przez specjalistę. Instruktor Nordic Walking dostosuje zajęcia do poziomu koordynacji i wydolności podopiecznego a także zaprezentuje możliwe do wykonania przed spacerem z kijkami ćwiczenia rozgrzewające oraz rozciągające, co pomaga z kolei w uniknięciu niepotrzebnych kontuzji.

Spalaj kalorie w dobrym nastroju

Regularne chodzenie z kijkami to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu. Nordic Walking poprawia pracę układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, redukuje nadciśnienie a także obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi. Trening z kijkami spowalnia również procesy starzenia, w tym dosyć częste uczucie sztywności karku oraz eliminuje stres.

Istotne jest to, że ta aktywność fizyczna angażuje do pracy więcej mięśni niż np. intensywny jogging. Nordic Walking to naprawdę wspaniała forma aktywności ruchowej, która wymaga jednak opanowania odpowiedniej techniki chodu – i to właśnie tu kluczowa jest rola instruktora Nordic Walking, który nauczy nas jak poprawnie poruszać się z kijkami i wyeliminuje wszelkie błędy.

Zobacz kursy instruktora nordic walkink organizowane przez akademiapolska.pl

https://www.akademiapolska.pl/kursy-i-szkolenia/instruktor-nordic-walking

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności