Kurs alpinizmu przemysłowego - szkolenie wysokościowe. Dlaczego warto?

Kurs alpinizmu przemysłowego - szkolenie wysokościowe. Dlaczego warto?

Na rynku pracy można znaleźć obecnie bardzo dużo ofert pracy na wysokościach. Alpinizm przemysłowy to branża, której warto się przyjrzeć tym bardziej, że doświadczony alpinista przemysłowy może całkiem nieźle zarobić.

Wraz ze stosunkowo prężnym rozwojem branży pojawiło się wiele kursów z alpinizmu przemysłowego. Czy warto wziąć w takim udział?

Zacznijmy od tego, że alpinizm przemysłowy to rodzaj pracy na wysokości z reguły w podwieszeniu lub w podparciu. Nazwa tej pracy wykształciła się poprzez wykorzystanie m.in. technik wspinaczkowych oraz alpinistycznych podczas wykonywanych prac. Czy warto podejmować się kursu i pracy w tym zawodzie?

Dla kogo kurs z alpinizmu przemysłowego?

Szkolenie z alpinizmu przemysłowego powstało wraz z coraz szybszym rozwojem branży. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, których interesuje podjęcie pracy na wysokości, np. na budynkach, rusztowaniach czy też dachach, ale także dla wszystkich firm, które chcą podszkolić pracowników w zakresie umiejętności, bezpieczeństwa i ogólnej wiedzy z prac na wysokości.

Kursy z zakresu alpinizmu przemysłowego zwanego także dostępem linowym kierujemy ponadto do wszystkich osób wykonujących już pracę technikami alpinistycznymi, gdzie dodatkowym środkiem ochrony indywidualnej jest odpowiedni sprzęt służący do zjazdu oraz podchodzenia na linach. Z kursu mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i mniejsze oraz większe firmy.

Do czego szkolimy pracowników?

Kurs skierowany jest przede wszystkim dla pracowników wykonujących lub chcących wykonywać prace na wysokości z zakresu malowania elewacji, montażu fasadowego, prac naprawczych i monterskich na wysokości, czyszczenia elementów, prac antykorozyjnych, prac z sektora telekomunikacyjnego, prac na konstrukcjach oraz mycia okien i elewacji.

Czy możliwe, że czegoś jeszcze nie wiesz?

Mimo ze zawód alpinisty przemysłowego istnieje oficjalnie, to nie ma konkretnych przepisów, które określałyby program szkolenia oraz ewentualnego stosowania stopni zawodowych. Dlatego program szkoleniowy jest z reguły programem autorskim, powstałym w oparciu o doświadczenie i wiedzę instruktorów alpinizmu przemysłowego. Pewne jest jedno – uczymy się cały czas nawet poprzez usystematyzowanie pewnych wiadomości.

Zobacz kursy alpinizmu przemysłowego organizowane przez Akademie Polską

https://www.akademiapolska.pl/alpinizm-przemyslowy/

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności