Kochasz sport i chcesz pomagać innym? Zapisz się na kurs trenera personalnego

Kochasz sport i chcesz pomagać innym? Zapisz się na kurs trenera personalnego

Nie wyobrażasz sobie życia bez sportu? A może zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy dzięki pasji można zarabiać? Oczywiście jest to możliwe. Pozwala na to zawód trenera personalnego. Nienormowane godziny pracy, stosunkowo wysokie zarobki.

Kto może zostać trenerem personalnym?

Trener personalny to zawód przede wszystkim dla tych, dla których sport to niemal całe życie. Nie wymaga się tu kierunkowego wykształcenia, czy też posiadania np. tytułu magistra. Nie oznacza to jednak, że jest to praca łatwa. Kandydat na trenera personalnego musi być świadomy, że i w tego typu pracy ważne jest kilka aspektów.

Podstawowe cechy kandydata na trenera personalnego

Po pierwsze, kandydat na trenera powinien kochać sport. Jeżeli nie przepadasz za wysiłkiem fizycznym i nie interesuje Cię sport, to nie będzie to raczej odpowiednia praca dla Ciebie. Ponadto liczy się energia, motywacja do pracy oraz odpowiednia forma fizyczna.

Uwaga: Prócz powyższych bardzo ważna jest także chęć pracy z ludźmi. Trener personalny codziennie pracuje przecież z ludźmi. Nie trudno się z kolei domyślić, że istotna jest tutaj także cierpliwość – niektórzy klienci potrafią być bowiem bardzo wymagający. Dlatego bardzo istotne będą otwartość na ludzi, empatia oraz opanowanie.

Ile pracuje i zarabia trener personalny?

Doskonałym w tym zawodzie jest to, że trener personalny to zawód, który pozwala na samodzielne decydowanie odnośnie czasu pracy. Nie dotyczy to jedynie godzin i dni, ale także np. tego, czy zawód ten będziemy traktować jako dorywczy czy też główny. Co do zarobków, to wiele zależy tutaj od doświadczenia oraz czasu. Najbardziej doświadczeni trenerzy personalni zarabiają stosunkowo wysokie kwoty – nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie.

Jak zostać trener personalnym?

Podstawowe pytanie brzmi, czy spełniasz powyżej wspomniane warunki. Jeżeli tak, pozostaje jedynie kwestia ukierunkowania się na ten zawód. Najlepszym sposobem na uzyskanie uprawnień do tej pracy jest ukończenie kursu na trenera personalnego. Zdobyta w trakcie kursu wiedza pozwala rozpocząć pracę w tym zawodzie i z czasem rozwijać biznes.

Zobacz terminy szkolenia na trenera personalnego w swoim mieście

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności