Jak zostać trenerem personalnym? Praca, zarobki i pasja

Jak zostać trenerem personalnym? Praca, zarobki i pasja

Lubisz sport, a wysiłek nie jest żadnym wyzwaniem? Może ponadto wydawanie poleceń innym przychodzi łatwo? Jeżeli tak, to zawód trenera personalnego będzie dla Ciebie idealny.

Wbrew pozorom nie jest to praca łatwa, ale pozwala zarabiać godne pieniądze na pasji i zamiłowania do sportu.

Zacznijmy od tego, że największe szanse na sukces mają osoby zamieszkałe w większych miastach. Pamiętajcie jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by np. do takiego miasta się przeprowadzić, oczywiście już z odpowiednimi kwalifikacjami. Gwarantujemy, że ciężka praca opłaci się z każdym następnym klientem.

Na czym polega praca trenera personalnego?

Nie trudno domyślić się, że trener personalny zajmuje się indywidualnym treningiem z klientami. W końcu sama nazwa tego zawodu to sugeruje. Dobry trener personalny idealnie dobierze danej osobie zarówno trening, jak i dietę – generalnie pomoże swoim klientom zmienić cały tryb życia. Praca ta polega jednak nie tylko na tym. Trener personalny musi umieć słuchać, rozmawiać z ludźmi, a także doradzać im oraz wspierać ich w trudnych chwilach.

Jak pracuje trener?

Trener pracuje w zasadzie wedle własnych uznań. Zazwyczaj jednak treningi przeprowadza się z klientami z samego rana, wieczorami i w weekendy, czyli zawsze  wtedy, gdy mają wolny czas na wysiłek. Pracować można na własną rękę lub też zdobywać doświadczenie w prywatnych placówkach i klubach fitness.

Jakie cechy powinien posiadać trener?

Dobry stan zdrowia i odpowiednia forma, kondycja fizyczna to absolutne minimum. Ważne będą ponadto siła i odporność na stres, komunikatywność oraz poczucie empatii względem podopiecznych. Warto zaznaczyć także, że przejście przez odpowiedni kurs jest dodatkowo punktowane – taki trener wyzbywa się wielu błędów, których prawdopodobnie nie byłby nawet świadomy.

Jak zostać trenerem personalnym?

Najważniejsze będzie to, by kandydat na trenera przeszedł przez specjalistyczny kurs na trenera personalnego, podczas którego przebrnie przez szkolenie z zakresu m.in. anatomii, fizjologii, organizacji treningu, czy także techniki ćwiczeń, no i oczywiście dostosowywania programu do potrzeb klientów. Kurs jest także pełen wiedzy na temat dietetyki, suplementacji a także przedsiębiorczości oraz technik relaksacyjnych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności