Ćwiczenia na drabince gimnastycznej: idealny trening dla profesjonalistów i amatorów

Ćwiczenia na drabince gimnastycznej: idealny trening dla profesjonalistów i amatorów

Drabinka sportowa to doskonały, unikatowy rodzaj sprzętu do ćwiczeń, który pozwala na wykonywanie wielu rozmaitych ćwiczeń. Sprzęt ten będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów sportu.

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń wykonywanych na drabinkach gimnastycznych jest podciąganie się. Dlaczego warto podciągać się na drabince sportowej?

Zacznijmy od tego, że istnieje kilka podstawowych ćwiczeń, które uznaje się za kluczowe w przypadku drabinek gimnastycznych. Podciąganie się na drabince sportowej wbrew pozorom wzmacnia większość mięśni a ponadto pozwala zwiększyć wydolność organizmu. Trening tego typu wzmacnia więc nie tylko kondycję ale także podstawowe grupy mięśni. Ten rodzaj ćwiczeń nie należy do łatwych, ale można się go nauczyć.

Jakie mięśnie rozwija podciąganie się na drabince gimnastycznej?

Zdarza się, że czasami zaskakujemy Klientów możliwościami naszych drabinek. Dlaczego? Otóż zaledwie samo tytułowe podciąganie się pozwala na rozwinięcie mięśni grzbietu, naramiennych, bicepsów. Ponadto nie zapominajmy, że podciągać można się na różne sposoby a więc i inne mięśnie mogą się wówczas rozwijać – np. mięśnie korpusu, czy nawet pośladków. A tymczasem drabinki sportowe BenchK pozwalają na znacznie więcej ćwiczeń.

 

Podciąganie się na drabince sportowej BenchK

Przede wszystkim pamiętajcie, że ważna jest wytrwałość. Podciąganie się nie jest bowiem łatwe i wymaga praktyki. Najlepiej zacząć od aktywnego zwisu. Podczas ćwiczeń ważna jest przede wszystkim płynność ruchów – np. skracanie ruchów spowoduje nierównomierny rozwój mięśni a tym samym trening staje się mało efektywny.  Jeżeli ruch zostanie opanowany do tego stopnia, że będzie wręcz bezbłędny, można modyfikować i utrudniać ćwiczenia np. poprzez zmianę pozycji rąk.

Notka fachowca BenchK: Podciąganie się na drabince do ćwiczeń to zdecydowanie jedno z tych podstawowych ćwiczeń, które warto prędzej czy później opanować. Nauka wymaga co prawda trochę czasu, samozaparcia i wielu prób, ale przyswojenie tego rodzaju umiejętności naprawdę bardzo dobrze wzmocni całe ciało i bardzo poprawi kondycję organizmu.

 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE BY ZOBACZYĆ DRABINKI DO ĆWICZEŃ BENCHK ⬇

 

Przydatny sprzęt do podciągania się oraz ćwiczeń we własnym domu

Drabinki sportowe BenchK to doskonały sprzęt do ćwiczeń w domowym zaciszu, na którym można wykonywać m.in. wyciskanie sztangi lub sztangielek, brzuszki, podciąganie, rozciąganie się oraz wiele innych ćwiczeń, które robicie na siłowni.  Ponadto oprócz drabinek sportowych, znajdziecie w naszej ofercie także drążki do ćwiczeń nieco mniejszych gabarytów, które można  z powodzeniem zamocować zarówno na ścianie, jak i do sufitu. Można je zakupić w dwóch kolorach: białym lub czarnym.

 

Technika jest bardzo ważna

Na koniec drobna uwaga. Na siłowni zapewne często można spotkać osoby rozpaczliwie wijące się na drabince sportowej lub drążku i machające całym ciałem, aby wykonać zaledwie pół ruchu. Dla tych osób nie mamy dobrych wiadomości. Takie próby 'ćwiczeń' szkodzą zarówno mięśniom, jak i kręgosłupowi. Dlatego tak istotna jest technika i prawidłowe opanowanie ruchu. Pamiętajcie – warto poświecić czas, aby nauczyć się prawidłowego ruchu. Oszczędzimy tym samym nasz organizm i zapewnimy mu odpowiedni rozwój.

Stówrz siłownię we własnym domu dzięki drabinkom gimnastycznym Benchk

Zobacz drabinki gimnastyczne BenchK https://benchk.com/drabinki-sportowe-dla-profesjonalistow-amatorow/

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności