Zdrowe słodziki i zamienniki cukru!

Zdrowe słodziki i zamienniki cukru!

Słodycz, jeden ze smaków któremu wielu z nas nie może się oprzeć, jednak cukier nie jest najlepszym wyjściem. Jak zdrowo zastąpić cukier?

Erytrytol/erytrol/erytryt, ksylitol oraz stewia :) już tłumaczę cóż to takiego i dlaczego używam podanych wyżej składników jako zamiennika cukru.
ERYTRYTOL/ERYTROL/ERYTRYT: Prawie bez kalorii (0.2kcal na 1g). Ma co prawda troszkę mniej słodyczy niż cukier (około 30% mniej słodki) Co więcej ma ogrom świetnych właściwości, jest uznawany za najlepszy słodzik na świecie. Ja również go polecam, używam i na pewno nie przestane używać. Coś pięknego. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na dentystę , lepiej wydaj je na zamienniki klasycznego cukru, który tak naprawdę jest powodem 70% chorób związanych z otyłością, insulinoodpornością (IO) itp... STEWIA: Naturalnie robiony słodzik z rośliny o tej samie nazwie. Co najciekawsze jest około 150-300 razy słodsza niż cukier ! W ilościach które spożywamy jest również bezkaloryczna co jest świetnym rozwiązaniem dla każdego smakosza słodyczy :D najczęściej spotykana w malutkich tabletkach i w tej postaci również bym polecał. Ma charakterystyczny posmak który nie wszystkim pasuje, co nie oznacza że nie warto spróbować :D 
KSYLITOL/CUKIER BRZOZOWY: Kolejny świetny zamiennik cukru, również ciekawym faktem jest, że jego spożycie może sprzyjać likwidacji płytki nazębnej oraz zwalcza niektóre bakterie i pomaga leczyć zakażenia jamy ustnej drożdżakowcami :) Podsumowując, wszystkie 3 substancje są świetnymi substytutami cukru oraz:
-nie przyczyniają się do powstawania próchnicy,
-nie powodują skoków cukru we krwi, 
Indeks glikemiczny poszczególnych: 
Stewia - 3
Ksylitol - 7
Erytrytol - 0 !!!

Najlepsze cechy:

-nie ma po nich ochoty na słodkie,
-są bezpieczne dla cukrzyków typu pierwszego jak i drugiego,
-są w 100% zdrowe,
I ode mnie. Z tych trzech wybieram Erytrytol :) Najwięcej wartości i działań prozdrowotnych, najbardziej w smaku zbliżony do zwykłego cukru i można go jeść w ogromnych ilościach> ALE jak wszystko> Z ROZSĄDKIEM wink

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności